Jak na úporné nečistoty? Využijte sílu vysokého tlaku

Díky neustálému zdokonalování principu vysokotlakých strojů, již není špína, kterou byste neodstranili. Vysokotlaké myčky Vám pomohou s důkladnou péčí o Váš domov. Pokud chcete nečistoty odstranit úplně, potřebujete čistit hloubkově a ne jen na povrchu. Právě k tomu Vám pomůžou vysokotlaké čistící stroje KÄRCHER, kterými se dostanete hluboko do pórů. Na pistoli lze regulovat různé typy vodního paprsku. U silných nečistot je vhodné čistit z menší blízkosti, právě tam je nejsilnější tlak.

Využití vysokotlakých čisticích strojů:

  • Mytí aut:

Vysokotlaké myčky slouží také jako výborný čistič aut. Nejdříve se vysokotlakým paprskem zbavte větších nečistot. Pomocí pěnové trysky  na povrch auta naneste autošampon Kärcher směrem od spoda nahoru, aby čistící prostředek zbytečně nestékal, ale co nejvíce působil. Prostředek rozetřete po celém povrchu pomocí kartáče Power WB 150. Poté vodou z tlakové pistole smyjte pěnu z auta, tentokrát směrem ze shora dolů.

  • Čištění teras:

Na čištění rovných ploch bez rozstřiků je vhodný čistič T-Racer T 350. Doporučujeme jej používat na čistění teras. S doplňkovou rukojetí k čištění svislých ploch jej můžete využít na čištění garážových vrat i dřevěnných zdí. Nová, inovační ochranná mřížka chrání zařízení T-Racer před dopadem zvířených kamínků nebo štěrku, a tak umožňuje čištění štěrkových ploch.

  • Odstranění mechu:

Vysokotlaké stroje KÄRCHER jsou perfektním pomocníkem proti silnému mechu na dlažbě, kamenných zdech a schodištích. K těmto silným porostům využijte rotační trysku DB 145 FC, která svým rotujícím paprskem zbaví Vaše terasy i schodiště všech nečistot.

Vysokotlaké čističe mají ještě širší využití. Používat je můžete také při čištění zahradního nářadí, zahradního nábytku, na čištění nejen aut ale i motorek, motocyklů a podobně…

  • Vysokotlaké stroje se spalovacím motorem:

Vysokotlaké stroje bez ohřevu se spalovacím motorem jsou vhodné právě na těch místech, kde není k dispozici elektrický proud. Tyto vysoce výkonné tlakové stroje jsou místo elektřinou poháněny benzinovým motorem, a tak se s nimi dostanete kdekoliv bez omezení i ve venkovních prostorech, kde nemáte připojení k zásuvce. Buďte při čištění nezávislí. Do domácí řady těchto strojů řadíme modely KÄRCHER G 4.10KÄRCHER HD 7/15 G .

3 Videa: (čištění teras, spalovací motor, mytí auta)

Výhody vysokotlakého čištění:

Díky mnohostrannému nastavení lze použít vysokotlaké čističe na různě choulostivé povrchy, jako jsou dřevo, kámen, lakované povrchy a podobně. Stačí pouze zvolit správnou sílu tlaku. Různé typy vodního paprsku můžete nastavit s jedním pracovním nástavcem. U vyšších výkonnostních tříd se dá stupeň tlaku nastavit přes tlačítko +/- na nástavci. Pro přehled nastavení máte vše zobrazeno i během práce na LCD displeji. Na zadní části stroje máte hák pro pohodlné ukládání kabelu.

Výkonnostní třídy:

Dle požadavků na vysokotlaké stroje, jsou tyto čističe zařazeny do určitých výkonnostních tříd. Vysokotlaké myčky fungují na principu tlaku a průtoku vody. O jednotlivém sladění těchto dvou faktorů vypovídají právě tyto výkonnostní třídy. Čím větší plochy a čím silnější nečistoty potřebujete čistit, tím vyšší výkonnostní třídu doporučujeme.

K7 příkon 3,0 kw max. tlak 20-180 barů max. průtok 600l/h vysokotlaká hadice 10 metrů
K5 příkon 2,1 kw max. tlak 20-145 barů max. průtok 500l/h vysokotlaká hadice 8 metrů
K4 příkon 1,8 kw max. tlak 20-130 barů max. průtok 420l/h vysokotlaká hadice 6 metrů
K3 příkon 1,6 kw max. tlak 20-120 barů max. průtok 380l/h vysokotlaká hadice 6 metrů
K2 příkon 1,4 kw max. tlak 20-110 barů max. průtok 360l/h vysokotlaká hadice 4 metrů